Helsakam

Helsakam profesyonel ekibi ve teknolojik yatırımları ile 1982’den beri vatka ve kol balığı üretiminde Türkiye’nin lider kuruluşudur.

Ülkemizden Avrupa, Amerika, ve Orta Doğu’ya ihracat yapan hazır giyim üreticilerinin vatka ve kol balığı ihtiyaçlarının %92’si Helsakam tarafından karşılanmaktadır.

Yurtdışındaki önemli üreticilere doğrudan ihracat yapan Helsakam’ın tedarikçiliğini yaptığı firmalar arasında Hugo Boss AG ve Holy Fashion Group gibi Avrupa’nın ünlü markaları bulunmaktadır.

Helsakam otomatik ve programlanabilir pamuk döküm, kesim ve dikim sistemleriyle en üst düzeydeki kalite standartlarına göre üretim yapar.

Teknolojiye ve inovasyona verdiği önem nedeniyle gerek kendi bünyesinde gerekse iş ortağı firmalarla birlikte yeni makineler geliştirerek sektöre yön verir.

Avrupa ve Türkiye’nin önde gelen Oeko-Tex sertifikalı hammadde tedarikçileri ile çalışan Helsakam, Oeko-Tex Standard 100 sertifikasını her yıl yeniler. Yüksek seviyede stokla çalışmayı tercih eden Helsakam’ın tüm hammaddeleri insan ve çevre sağlığına uyumludur.